Dni Skupienia

Dni Skupienia odbywają się w Pniewach, w Sanktuarium św. Urszuli dwa razy w roku – w Adwencie i w Wielkim Poście. Trwają od piątkowego wieczora do niedzielnego przedpołudnia i oparte są na ignacjańskiej metodzie rekolekcji.

Informacja dla Katechetów: udział w tych Dniach Skupienia jest honorowany przez Wydziały Katechetyczne (katechizujący wiedzą, o co chodzi :) )

Wspomnienia i świadectwa

Atmosfera panująca w domu Św. Anieli pozwalała na wyciszenie, oderwanie się od krzyczącego świata, a nawet na podjęcie próby milczenia. Medytacjom towarzyszyła nam tak bliska mi ikona Andreja Rublowa "Trójca Święta". Kilka godzin wykładów na Studium Duchowości Bobolanum, na temat znaczenia, symboliki każdego elementu ikony, prowadzona przez Ojca Aleksandra Jacyniaka SJ, pozostawiła treści nie tylko w głowie, ale i w sercu. Czułam się jak w domu. Przygotowania do medytacji prowadzone przez s. Danutę pobudzały nas do myślenia i dyskusji, a pośrednio do znalezienia się w sytuacji opisanej w Piśmie Świętym, aby je lepiej zrozumieć, poczuć, przemyśleć, odnieść do siebie i swojego życia... Ta forma modlitwy była dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem, ale mogę napisać, że ten czas medytacji, zatopienia w Panu Bogu był błogosławionym czasem. W codziennym, zabieganym życiu pełnym problemów, pogoni, załatwiania spraw, których ilość wciąż się mnoży, wielkim dobrodziejstwem jest spotkanie sam na sam z Panem Bogiem. I teraz wiem, że czasami potrzeba na to odcięcia od świata, domu, rodziny, a nawet odrobiny zapomnienia, by napełnić się Duchem, by prawdziwie otworzyć swoje serce i wsłuchać się w słowa Miłości, jakie Bóg wciąż do nas śle... bo przecież śle je, mimo wszystko... 
Basia, o Wielkopostnych Dniach Skupienia, 2010 r.

Trudno wyrazić to, czym nakarmiło się serce... Mogę tylko powiedzieć: "Bądź błogosławiony Panie, Boże mój, za Twoje łaski i za wspaniałą Wspólnotę Rekolektantów." 
***, o Wielkopostnych Dniach Skupienia, 2010 r.

1% a tyle dobra!

Czekamy na Twoją pomoc!

 

Stowarzyszenie "Dorośli dla Dzieci"

KRS 0000222915


Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku


Dodaj wiadomość

Zachęcamy do redagowania naszej strony! Piszcie o Waszych wspólnotach, spotkaniach, ogniskach, wyjazdach itp. Można również publikować ogłoszenia, np. zaproszenia na spotkania Waszego ERM-u.
Dodaj tekst na stronę!