Fundament ERM

Formacja Animatorów ERM-u

Powracając do źródeł ERM-u, powracamy między innymi do formacji osób, którym Bóg pragnie dać pod opiekę swoje dzieci. Nie brak wśród nas osób wielkodusznych, wspaniałych, pragnących dać siebie innym... Wszyscy jednak doświadczamy tego, że praca i zaangażowanie muszą iść w parze z formacją osobistą według pragnień Serca Jezusa Eucharystycznego, charyzmatu Ruchu i wskazań Kościoła. Rozumieli to dobrze Założyciele Ruchów w Kościele Katolickim i dlatego wiele czasu, zaangażowania, trudu wkładali we właściwe przygotowanie swoich Animatorów. Nie jest to zadanie łatwe, ale jakże istotne w dziele zbawienia. Animator-świadek jest szczególną przeszkodą dla złego ducha, który chciałby wyprzeć z naszego życia i życia naszych dzieci doświadczenie Boga... zamienić je na spotkania i sposób życia, który ma co prawda charakter religijny, lecz pozostaje bez pogłębiającej się nieustannie więzi z Trójjedynym Bogiem.

Mając na uwadze pragnienie Jezusa, przykład św. Urszuli, dobro ERM-u i każdego z nas, podejmujemy systematyczną formację osób pełniących rolę animatora ERM-u jak również przygotowujących się do tego zadania.

Zapraszamy na:

"Duchowość Eucharystyczna - Fundament ERM" - formacja dla tych, którzy chcą podjąć posługę animatora w Eucharystycznym Ruchu Młodych:

  1. dla osób dorosłych: tygodniowy kurs w Łodzi, która stała się najbardziej żywym terenem działalności Krucjaty Eucharystycznej, osobiście inspirowanej przez św. Urszulę Ledóchowską;
  2. dla młodzieży, należącej do Ruchu lub nie, która ukończyła I klasę gimnazjum - weekendowe Kursy I, II i III stopnia.

Wspomnienia i świadectwa

Bywa często na rekolekcjach, że trafiają do nas oczywiste prawdy, na które nasze duchowe klapki są przymknięte. Do mnie trafiły w sposób szczególny dwie rzeczy: pierwsza, że Bóg jest osobowy, a nie jest tylko przestrzenią, do której się modlimy. Druga zaś to oddzielenie czynów człowieka od niego samego. Ogromnie cenne uwagi, które wzięłam sobie głęboko do serca i staram się nimi dzielić z innymi. (...) Harmonogram zajęć ułożony przez organizatorów zadbał zarówno o naszego ducha, umysł jak i ciało. Piesze wędrówki po okolicach Nieszawy i wyjazdy do pobliskich miejscowości wzbogaciły nasze krajoznawcze poznanie. Bardzo się cieszę, że uczestniczyłam w tych rekolekcjach, bo miałam okazję przebywać z ludźmi, którzy mówili tym samym językiem, a jednocześnie mogłam nauczyć się od nich wiele dobrego. Dziękuję... 

Basia (Nieszawa 2009)
To są jedynie fragmenty świadectwa, czytaj całość...

Moje uczestnictwo w Warsztatach pomogło mi odkryć i zrozumieć, jaką rolę ma do spełnienia animator jako świadek wiary i miłości, jako przyjaciel dzieci. (...) Wspólne dzielenie, propozycje, poruszane tematy to coś bardzo wartościowego. Zostałam bardzo ubogacona. 
Małgosia (Nieszawa 2009)
To są jedynie fragmenty świadectwa, czytaj całość...

Możliwość modlitwy w grupie, którą stworzyliśmy, była dużym darem odczucia jedności i wspólnoty. W każdym z nas tkwi iskierka lęku i nieśmiałości, ale przez takie właśnie odczucie modlitwy wspólnotowej możemy przełamać się w większym lub mniejszym stopniu i odważyć się, by mówić. 
Anna (Łódź 2010)
To są jedynie fragmenty świadectwa, czytaj całość...

 

1% a tyle dobra!

Czekamy na Twoją pomoc!

 

Stowarzyszenie "Dorośli dla Dzieci"

KRS 0000222915


Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku


Dodaj wiadomość

Zachęcamy do redagowania naszej strony! Piszcie o Waszych wspólnotach, spotkaniach, ogniskach, wyjazdach itp. Można również publikować ogłoszenia, np. zaproszenia na spotkania Waszego ERM-u.
Dodaj tekst na stronę!